Szukaj

Kalendarz

  Październik 2017
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  

Ceny nieruchomości

  Ceny nieruchomości zależą w głównej mierze od lokalizacji danego mieszkania, czy domu. Zdecydowanie tańsze są w małych miastach, cena kształtuje się w granicach 3-4 tysięcy za metr. Jeśli mamy do czynienia z rynkiem wtórnym, możemy trafić na jeszcze niższy koszt metra kwadratowego. Inwestorzy zastanawiają się, czy nie jest to dobra metoda na ulokowanie kapitału. Dobre mieszkanie za dobrą cenę - czasami wykończone przy wykorzystaniu wysokiej klasy materiałów. jednak analitycy przestrzegają, że to nie jest dobra decyzja, jeśli naszym celem jest szybki i pewny zysk. Mieszkania w małych miejscowościach nigdy nie będą drogie ze względu na ogólna koniunkturę. Wysoki stopień bezrobocia, coraz mniej młodych ludzi, upadające firmy. To nie wróży nic dobrego. Dlatego jeśli kupować to tylko w miejscu, które gwarantuje rozwój.

  Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że cena może być kilkakrotnie wyższa. W dużych metropoliach koszt jednego metra kwadratowego nieruchomości rzadko jest niższa niż 10 tysięcy złotych. Z drugiej jednak strony szanse na rozwój, a co się z tym wiąże zysk są dużo wyższe. Oczywiście nie liczmy na to, że za kilka miesięcy od dnia zakupu nieruchomości będziemy mogli je sprzedać z dużym zyskiem. Jeśli tak się faktycznie zdarzy, możesz się zaliczyć do grupy super szczęściarzy. Jednak od razu po zakupie możesz mieszkanie wynająć. Im lepiej będzie wyposażone tym lepiej. Bo wówczas cena będzie wyższa. W Poznaniu, czy w Warszawie koszt wynajęcia mieszkania 3 pokojowego to około 2500 do 3000 tysięcy złotych miesięcznie razem z opłatami. Jeśli mówimy o apartamencie, który w ramach opłat przewiduje możliwość korzystania z licznych atrakcji typu SPA, basen itp wówczas ceny mogą być kilka razy wyższe. Rzadko jednak udaje się je wynająć prywatnym osobom. Jest jednak na to sposób. Wynajęcie nieruchomości firmom, które nie dość, że zwykle płaca terminowo, to jeszcze nie negocjują cen. Pomyśl, czy taką możliwość miałbyś, gdybyś kupił mieszkanie w 5000 miasteczku? Odpowiedź nasuwa się sama. Jeśli inwestować w nieruchomości, to tylko w dużych miastach.

Nieruchomości w nadmorskich miejscowościach, mimo kryzysu w branży biją rekordy popularności. Budownictwo rozwija się bardzo dobrze, w porównaniu z innymi regionami kraju. Chodzi tu jednak o małe letniskowe miasteczka, w których jak grzyby po deszczy wyrastają nowe apartamentowce. Z reguły każde mieszkanie jest urządzone pod klucz, zgodnie z życzeniem klienta. Z większości tego typu mieszkań jest bezpośredni widok na morze i plażę, a co się z tym wiąże, jego mieszkańcy mogą podziwiać piękny zachód słońca. I to o każdej porze roku. Co ciekawe, wśród klientów rzadko zdarzają się kupujący, którzy chcą zamieszkać w takim apartamencie na stałe, przez cały rok. Jedni chcą mieć odskocznię nad morzem. Cały tydzień ciężko pracują, więc miło jest spędzić weekend słuchając morskich fal. Inni korzystają ze swojego mieszkania raz w roku przez 2-3 tygodnie. W pozostałym okresie przeznaczają je na wynajem.

A trzeba mieć świadomość, że wynajęcie apartamentu to koszt kilkuset złotych za dobę. Cena jest uzależniona przede wszystkim od wyposażenia i jak mówią znawcy – chętnych naprawdę nie brakuje. Wiele apartamentowców ma tez prywaty dostęp do plaży. Niektórzy właściciele korzystają z nich bardzo chętnie, jednak inni wolą wylegiwać się na słońcu korzystając z własnego tarasu. Najdroższe apartamenty są te, które zlokalizowane są właśnie tuz przy plaży i te które są na najwyższych piętrach. Ich cena sięga nawet miliona złotych. Jednak wrażenia są naprawę bezcenne. W podziemiach jest często również kryty basen, co znakomicie sprawdza się w chłodne dni i zimą. Wiadomo bowiem że na pogodę w Polsce nie zawsze można liczyć. Mając własny apartament nad morzem, możemy z niego korzystać przez cały rok. Basen daje natomiast wrażenie, ze jesteśmy we własnym prywatnym SPA. Branża budownictwa rozwija się wiec nad morzem bardzo dobrze. A skoro Klientów nie brakuje, byłoby dziwne gdyby nie skorzystali na tym developerzy. Każdy apartament nad morzem, celem podniesienia atrakcyjności ma też z reguły swoja własna nazwę, na przykład „Gorąca Plaża”, czy, „O zachodzie słońca”

Możliwość komentowania jest wyłączona.